• ,, Aby jutro być we wspomnieniach swoich dzieci, musisz być w ich życiu dzisiaj.”

            Dnia 17 maja 2023r., odbyła się integracyjna wycieczka klasy IV. Uczniowie razem
            z rodzicami spędzili wspólny dzień w Poznaniu. Pierwszym etapem wycieczki byli ,,Detektywi Historii”, czyli animowane zwiedzanie. Grupa zwiedziła miasto, maszerując tradycyjną trasą, ale motywem przewodnim było śledztwo. Dzieci ze swoimi rodzicami rozwiązywały zagadki, zadania, które przybliżyły im historię Poznania i Polski.

            Po wyczerpującym zwiedzaniu zjedliśmy wspólny obiad. Było miło i rodzinnie.

            Kolejnym etapem dnia był Survival w Palmiarni. Uczestnicy wycieczki musieli przetrwać w tropikalnej dżungli. Rodzice z dziećmi zdobywali trofea- czyli pieczątki, za wykonane zadanie. Pani przewodnik nauczyła wszystkich jak zdobyć wodę, jedzenie, bezpieczne schronienie w ekstremalnych warunkach. Było bardzo interesująco!

            Dziękujemy rodzicom za bezcenny czas spędzony razem, który zostanie w naszej pamięci.  

          • Lekcja z fotografem

            11 maja odbyła się lekcja z fotografem. Uczniowie wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez. p. Ewę Breś., która opowiedziała historię fotografii, jak zrobić dobre zdjęcie, jak zawód fotografa rozwijał się na przestrzeni lat. Zajęcia były bardzo ciekawe! Świetnie się bawiliśmy!

          • Pożegnanie Ewy Heyduk

            Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci EWY HEYDUK naszej serdecznej Koleżanki, wspaniałej Nauczycielki i Wychowawczyni, która pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

                         Dnia 06.05.2023 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka w Kosieczynie towarzyszyła w ostatniej drodze zmarłej nauczycielce - p. Ewie Heyduk. Licznie zgromadzona młodzież pożegnała- z należnymi honorami - wspaniałego nauczyciela, wychowawcę i dobrego człowieka.

            Droga Ewo,
            w imieniu, nauczycieli , pracowników obsługi i administracji, emerytów, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka w Kosieczynie oraz Zbąszyneckiego Samorządu Pana Burmistrza Wiesława Czyczerskiego i przewodniczącego Rady Gminy Pana Jana Mazura dzisiaj Cię żegnamy.

            "Odeszłaś cicho,
            bez słów pożegnania
            jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...

            jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
            że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

                        Byliśmy prawie wszyscy, by towarzyszyć Jej w ostatniej drodze, na którą wkroczyła zbyt wcześnie, zbyt szybko, nagle. Żadne słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czujemy. Jesteśmy wstrząśnięci. Tak trudno nam uwierzyć, że już Jej nie ma z nami, że nie zobaczymy Jej na szkolnym korytarzu wśród swoich wychowanków, że nie obdarzy nas swoim łagodnym, delikatnym i spokojnym uśmiechem, który towarzyszył nam od pierwszego września 1995 roku gdy po raz pierwszy przekroczyła próg naszej szkoły. 
                      
            Była osobą skromną, pełną taktu i wewnętrznego ciepła. Dziękujemy za Jej niewymuszoną obecność wśród nas. Za każdy gest przychylności, koleżeństwa, życzliwości. Nigdy nikomu nie odmawiała pomocy, często sama ją inicjowała. Nie było w Niej niczego sztucznego, nienaturalnego. W piękny, szlachetny sposób była sobą. Szanowała i ceniła innych. Wydobywała z innych to, co dobre. Angażowała się w problemy swoich wychowanków z matczyną troską, wspomagała rodziców, zabiegała o sprawy drobne i ważne. Potrafiła wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać, być przy drugim człowieku w smutku i radości. Żyła skromnie, pięknie i w przyjaźni z innymi.
                      Tego pogrzebu nie było w planie. Śmierć przyszła niespodziewanie, niechciana, za wcześnie, przekreślając Jej plany i marzenia.


                   Tego majowego dnia żegnamy Cię nasza droga Koleżanko, Przyjaciółko, wspaniała Katechetko, Nauczycielko, Wychowawco, Dyrektorze. Będziesz żyła w naszej pamięci zawsze…

                                                                                                                                                     Spoczywaj w pokoju!!!

          • Wycieczka klasy I i II do Mniszek

             

             

             Dnia 24 kwwietnia uczniowie klasy I i II odbyli wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Regionalnej w Mniszkach. W starym folwarku zapoznali się z ginącymi już zawodami: bednarz, kowal, praczka, szefc. Uczniowie mieli możliwość  zobaczyć i wypróbować narzędzia związane z zawodami.W dawnej szkole odbyli lekcję na temat, jak kiedyś wygladała nauka w klasie. Poznali też stare przybory i przyrządy  kuchenne , którymi posługiwły się dawniej gospodynie.Zwiedzili również skład kolonialny, w którym zgromadzone zostały stare eksponaty oraz wyposażenie sklepowe.Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty wiklinarskie, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonali wózki z wikliny i  zabrali ze sobą do domu.

          • LKA -PLASTYKA

            W I etapie gminnego konkursu plastycznego WIDOKÓWKA Z PRZYSZŁOŚCI- Jak będzie wygladac Twoje miejsce zamieszkania w 2050? wyróznienie otrzymała Magdalena Burzynska z klasy 3 i Agata Baszko z klasy 4. Serdecznie gratulacje !

          • LKA -PIOSENKA

            28 marca w ZOK w Zbaszynku odbył się Gminny Przeglad Piosenki w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Nasza szkołę reprezentowały trzy uczennice z klas młodszych: Julia Szatkowska z klasy I , Zosia Budniak z klasy 3 i Magda Bock z klasy 3. 

            Gratulujemy ! 

          • WIELKANOCNA KARTKA - KONKURS

            Szkolny konkurs WIELKANOCNA KARTKA roztrzygnięty! Adresowany był dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Kazdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a wyróżnieni nagrodę rzeczowa. Barwne kartki zdobią szkolny hol, niektóre wraz z życzeniami trafią do emerytowanych pracowników naszej szkoły. 

            Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie .Gratulujemy wyróżnionym!

          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

            22 marca 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Udział w konkursie wzięli uczniowie z klas I-VIII. W jury zasiadły: Pani Elżbieta Dzik, Pani Joanna Piewcka oraz Pani Klaudia Waltrowska. Zwycięzcami etapu szkolnego, a tym samym nominowani etapu gminnego, zostali:

            Julia Szatkowska, kl. I,

            Natalia Szałata, kl. II,

            Magdalena Bock, kl. III,

            Karolina Szałata, kl. V,

            Marcel Stasiak, kl. VI,

            Filip Bielecki, kl. VIII.

            Nagroda publiczności powędrowała do Julii Szatkowskiej z kl. I i do Filipa Bieleckiego z kl. VIII.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Bezpieczne ferie 2023

            Za kilka chwil rozpoczną się ferie zimowe -  czas zabawy i odpoczynku. W trosce o bezpieczeństwo naszych wychowanków odbyło się w dniu 26.01.2023r. w naszej szkole spotkanie policjantów i ratowników WOPR z uczniami naszej szkoły .
            Podczas zajęć goście przedstawili realne zagrożenia, które czekają na dzieci, nie tylko nad wodą, ale także w domu. Przypomnieliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy i reagowania w chwili niebezpieczeństwa. Takiej wiedzy nigdy za wiele…

          • Najlepsi z najlepszych

            Zbliżają się ferie zimowe... Końcówka pierwszego semestru to dobry moment, aby podsumować ostatnie miesiące nauki. Dziś społeczność szkolna poznała uczniów z najwyższymi wynikami w nauce w I okresie roku szkolnego 2022/2023.
            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i mamy nadzieje, że do wyróżnionego dziś grona, na koniec roku szkolnego, dołączą i inni.

          • Spotkanie klasy 8 z "Panem Tadeuszem"

            Jaki jest dzisiaj dla nas „Pan Tadeusz” Czym w ogóle dla Polaków jest dzieło Adama Mickiewicza Nad odpowiedzią na to pytanie, głowią się zarówno młodzi ludzie, którzy w szkołach podstawowych po raz pierwszy stykają się z tym dziełem, jak również dorośli chcący kolejny raz obcować z tym arcyciekawym utworem literackim.

            (tekst ze strony teatru: http://www.narodowyteatredukacji.pl/repertuar/pan-tadeusz-obrazy/)🎭🎭

            Dziś uczniowie klasy 8 spotkali się z „Panem Tadeuszem” w Świebodzińskim Domu Kultury.👀 Klasykę w najwyższym wydaniu przygotował Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza.

          • Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza

            Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza", który odbył się 17.01.2023 r. w Domu Kultury w Świebodzinie. Była to opowieść o rudowłosej sierocie, która swoją postacią wniosła miłość i radość do domu Maryli i Mateusza.

            A... młodsi?

            Młodsi uczniowie obejrzeli roztańczony barwny spektakl teatralny pt. „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Opowieść, która zawiera cenne przesłanie: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina i życie w harmonii z otaczającą przyrodą.